Różnice w kursach bukmacherski u poszczególnych bukmacherów

kursy-bukmacherskie
Kursy bukmacherskie

W trakcie analizy danego spotkania gracz może zauważyć, że poszczególni bukmacherzy wystawili różne kursy na ten sam mecz. Różnice kursowe są dużą okazją dla gracza, ponieważ zagranie identycznego typu bukmacherskiego w innej firmie będzie owocować wyższą wygraną. Dlaczego poszczególni bukmacherzy inaczej szacują kursy i jaka jest przyczyna takich różnic?

Pracownik firmy bukmacherskiej zajmujący się wystawianiem kursów to tak zwany oddsmaker. Jego zadaniem jest oszacowanie prawdopodobieństwa wystąpienia danego wydarzenia, a także aktualizacja podanego kursu. Oczywiście poszczególni oddsmakerzy mogą posiadać inne opinie na temat konkretnego spotkania i szans poszczególnych drużyn, co zaowocuje wystawieniem różnych kursów. W takiej sytuacji różnice kursowe są z reguły niewielkie. Ponadto oferty legalnych bukmacherów w Polsce są bardzo podobne pod względem wysokości kursów.

 

Bardzo ciekawy schemat występuje w momencie, gdy jakieś spotkanie staje się tak zwanym public betem. Ten termin oznacza, że dany mecz zostaje obstawiony przez wyjątkowo dużą liczbę graczy, a co za tym idzie – suma postawionych pieniędzy jest znacznie wyższa. Bardzo wysokie wpłaty są dla bukmachera wyraźnym sygnałem ostrzegawczym, który może świadczyć o tym, iż gracze uważają wystawiony kurs za dużą okazję. Firma reaguje więc poprzez obniżenie kursu na popularny zakład. Bukmacherzy mogą obniżać kursy w różnym odstępie czasu, dlatego często występuje sytuacja, gdy jeden z bukmacherów obniżył kurs, a inna firma wciąż utrzymała dawne zestawienie. Widniejące różnice są dużą okazją na obstawienie meczu po zawyżonym kursie.

Innym powodem powstawania różnic kursowych jest pojawienie się nowych informacji na temat nadchodzącego spotkania. Niejednokrotnie okazuje się, że kluczowy zawodnik danej drużyny nie wystąpi w danym meczu lub dojdzie do innych zmian kadrowych. Wówczas szanse zespołu ulegają zmianie, co musi zostać odzwierciedlone w kursach. Schemat wprowadzania zmian jest analogiczny do sytuacji podczas public betów.

Jeżeli gracz szuka informacji o zmianach kursu, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowych porównywarek kursów bukmacherskich.

Lazio vs Hellas Verona
Kursy bukmacherskie
19.02 Serie A – Lazio vs Hellas Verona – Ciro Immobile pewniakiem do bramki. Czy na pewno?

Lazio w dotychczasowych rozgrywkach Serie A uzbierało na swoim koncie ponad dwa razy więcej zwycięstw niż zespół Hellas Verona, a dzięki temu ma w tej tabeli ponad dwa razy więcej punktów niż ich najbliższy przeciwnik. Do meczu zaplanowanego już na 19 lutego dojdzie w Rzymie, więc argumentów przemawiających za zwycięstwem …

FCSB – Lazio
Kursy bukmacherskie
15.02 Liga Europy – FCSB – Lazio. Lazio w lidze w czołówce. Czy na pewno jest pewniakiem?

Lazio wreszcie po kilku latach obecności w środku tabeli Serie A powraca do europejskich pucharów i chce udowodnić, że dawna magia nazwy Lazio Rzym nie przeminęła. Aby to się stało, Rzymianie obowiązkowo przejść muszą pierwszy etap pucharowy Ligi Europy, z czym jednak nie powinni mieć większego problemu. Wszystko dlatego, że …

Nantes - Lille
Ligue 1
10.02 Ligue 1 – Nantes – Lille –  Ile żółtych kartoników pokaże sędzia? Sprawdźmy kursy.

Ostatnie mecze pomiędzy ekipami Lille oraz Nantes kończyły się raczej dość jednostronnymi wynikami na korzyść tych pierwszych. Dlatego przyzwyczajeni do takiego stanu rzeczy typerzy mogą nieco zdziwić się sprawdzając aktualne kursy, jakie proponują legalni bukmacherzy na mecz pomiędzy tymi dwiema ekipami. Dojdzie do niego już 10 lutego w ramach następnej …