Różnice w kursach bukmacherski u poszczególnych bukmacherów

kursy-bukmacherskie
Kursy bukmacherskie

W trakcie analizy danego spotkania gracz może zauważyć, że poszczególni bukmacherzy wystawili różne kursy na ten sam mecz. Różnice kursowe są dużą okazją dla gracza, ponieważ zagranie identycznego typu bukmacherskiego w innej firmie będzie owocować wyższą wygraną. Dlaczego poszczególni bukmacherzy inaczej szacują kursy i jaka jest przyczyna takich różnic?

Pracownik firmy bukmacherskiej zajmujący się wystawianiem kursów to tak zwany oddsmaker. Jego zadaniem jest oszacowanie prawdopodobieństwa wystąpienia danego wydarzenia, a także aktualizacja podanego kursu. Oczywiście poszczególni oddsmakerzy mogą posiadać inne opinie na temat konkretnego spotkania i szans poszczególnych drużyn, co zaowocuje wystawieniem różnych kursów. W takiej sytuacji różnice kursowe są z reguły niewielkie. Ponadto oferty legalnych bukmacherów w Polsce są bardzo podobne pod względem wysokości kursów.

 

Bardzo ciekawy schemat występuje w momencie, gdy jakieś spotkanie staje się tak zwanym public betem. Ten termin oznacza, że dany mecz zostaje obstawiony przez wyjątkowo dużą liczbę graczy, a co za tym idzie – suma postawionych pieniędzy jest znacznie wyższa. Bardzo wysokie wpłaty są dla bukmachera wyraźnym sygnałem ostrzegawczym, który może świadczyć o tym, iż gracze uważają wystawiony kurs za dużą okazję. Firma reaguje więc poprzez obniżenie kursu na popularny zakład. Bukmacherzy mogą obniżać kursy w różnym odstępie czasu, dlatego często występuje sytuacja, gdy jeden z bukmacherów obniżył kurs, a inna firma wciąż utrzymała dawne zestawienie. Widniejące różnice są dużą okazją na obstawienie meczu po zawyżonym kursie.

Innym powodem powstawania różnic kursowych jest pojawienie się nowych informacji na temat nadchodzącego spotkania. Niejednokrotnie okazuje się, że kluczowy zawodnik danej drużyny nie wystąpi w danym meczu lub dojdzie do innych zmian kadrowych. Wówczas szanse zespołu ulegają zmianie, co musi zostać odzwierciedlone w kursach. Schemat wprowadzania zmian jest analogiczny do sytuacji podczas public betów.

Jeżeli gracz szuka informacji o zmianach kursu, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowych porównywarek kursów bukmacherskich.

Bayer Leverkusen vs Hannover 96
Bundesliga
12.05 Bundesliga – Bayer Leverkusen vs Hannover 96 – Zakłady sportowe na Bundesligę. LM dla BVB, Bayeru czy Hoffenheim?

Najlepszy polski bukmacher i typy na ostatnią kolejkę Piłkarze Bayeru Leverkusen wiedzą, że gra w Lidze Europy to przywilej nielicznych, jednak w obecnej sytuacji gra na zapleczu Ligi Mistrzów wygląda jak kara. Tylko cztery ekipy z Bundesligi mogą liczyć na awans do Champions League, natomiast w tym sezonie na grę …

chievo-verona
Serie A
04.04 Serie A  –  Chievo Werona – Sassuolo  –  Jaki wynik typują legalni bukmacherzy w meczu o sześć punktów?

Legalny bukmacher ma trudny orzech do zgryzienia… W środę na Stadio Marcantonio Bentegodi w Weronie dojdzie do zaległego spotkania z 27. kolejki Serie A. Jego ciężar gatunkowy ma ogromne znaczenie dla obu drużyn, które po rozegraniu 29 meczów mają dokładnie taki sam dorobek – 28 pkt, co plasuje mnie na …

West Ham United v Southampton - Premier League
Premier League
31.03 Premier League – West Ham vs Southampton – Młoty czy Święci? Bukmacherskie typy meczu o sześć punktów…

Czy legalny bukmacher poważnie bierze pod uwagę remis? W tabeli Premier League West Ham United znajduje się na krawędzi – zajmuje 17. miejsce, mając na koncie 30 pkt. Natomiast „oczko” niżej, zatem już na pozycji spadkowej, z dorobkiem 28 pkt plasują się piłkarze Southampton FC. Mimo, że w kwietniu i …