Różnice w kursach bukmacherski u poszczególnych bukmacherów

kursy-bukmacherskie
Kursy bukmacherskie

W trakcie analizy danego spotkania gracz może zauważyć, że poszczególni bukmacherzy wystawili różne kursy na ten sam mecz. Różnice kursowe są dużą okazją dla gracza, ponieważ zagranie identycznego typu bukmacherskiego w innej firmie będzie owocować wyższą wygraną. Dlaczego poszczególni bukmacherzy inaczej szacują kursy i jaka jest przyczyna takich różnic?

Pracownik firmy bukmacherskiej zajmujący się wystawianiem kursów to tak zwany oddsmaker. Jego zadaniem jest oszacowanie prawdopodobieństwa wystąpienia danego wydarzenia, a także aktualizacja podanego kursu. Oczywiście poszczególni oddsmakerzy mogą posiadać inne opinie na temat konkretnego spotkania i szans poszczególnych drużyn, co zaowocuje wystawieniem różnych kursów. W takiej sytuacji różnice kursowe są z reguły niewielkie. Ponadto oferty legalnych bukmacherów w Polsce są bardzo podobne pod względem wysokości kursów.

 

Bardzo ciekawy schemat występuje w momencie, gdy jakieś spotkanie staje się tak zwanym public betem. Ten termin oznacza, że dany mecz zostaje obstawiony przez wyjątkowo dużą liczbę graczy, a co za tym idzie – suma postawionych pieniędzy jest znacznie wyższa. Bardzo wysokie wpłaty są dla bukmachera wyraźnym sygnałem ostrzegawczym, który może świadczyć o tym, iż gracze uważają wystawiony kurs za dużą okazję. Firma reaguje więc poprzez obniżenie kursu na popularny zakład. Bukmacherzy mogą obniżać kursy w różnym odstępie czasu, dlatego często występuje sytuacja, gdy jeden z bukmacherów obniżył kurs, a inna firma wciąż utrzymała dawne zestawienie. Widniejące różnice są dużą okazją na obstawienie meczu po zawyżonym kursie.

Innym powodem powstawania różnic kursowych jest pojawienie się nowych informacji na temat nadchodzącego spotkania. Niejednokrotnie okazuje się, że kluczowy zawodnik danej drużyny nie wystąpi w danym meczu lub dojdzie do innych zmian kadrowych. Wówczas szanse zespołu ulegają zmianie, co musi zostać odzwierciedlone w kursach. Schemat wprowadzania zmian jest analogiczny do sytuacji podczas public betów.

Jeżeli gracz szuka informacji o zmianach kursu, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowych porównywarek kursów bukmacherskich.

Arka Gdynia vs Górnik Zabrze
Ekstraklasa
11.08 Ekstraklasa – Arka Gdynia vs Górnik Zabrze – Zakłady na Ekstraklasę. Arka znów pokona Górnika? Postaw i wygraj

Czy warto postawić zakład bukmacherski na mecz Arka – Górnik? Można powiedzieć, że różnica między Arką Gdynia a Górnikiem Zabrze powinna być kolosalna. Nie zapominajmy przecież, że ekipa ze Śląska wywalczyła prawo udziału w eliminacjach Ligi Europy, z kolei zespół z Pomorza w minionym sezonie długo drżał w strachu przed …

Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice
Ekstraklasa
30.07 Ekstraklasa – Pogoń Szczecin vs Piast Gliwice – Bukmacherzy w Polsce oceniają start Pogoni i Piasta

Pogoń oraz Piast nie są faworytami bukmacher pl Pogoń Szczecin w zeszłym sezonie Ekstraklasy kiepsko prezentowała się w zasadzie przez cały sezon zasadniczy, ostatecznie zajmując jedenastą pozycję w tabeli. Mimo wszystko w porównaniu do Piasta, humory w Szczecinie i tak mogły być znacznie bardziej pozytywne, ponieważ Gliwiczanie przez cały sezon …

Belgia vs Anglia
Kursy bukmacherskie
14.07 World Cup – Belgia vs Anglia – Mecz o brąz oceniają bukmacherzy w Polsce

Polskie zakłady bukmacherskie na ostatniej mundialowej prostej Już tylko dwa mecze pozostały do rozegrania na tegorocznych mistrzostwach świata, ale mecze o największym kalibrze – o brąz oraz o tytuł mistrzowski. Do pierwszego pojedynku rozstrzygającego, kto zajmie trzecie miejsce na świecie, dojdzie już 14 lipca. Po jednej stronie barykady staną Belgowie, …