Systemy płatności u bukmachera. Który najszybszy pod względem wpłaty ale i wypłaty ?

platnosci-bukmacher
Płatności

Bukmacherzy oferujący swoje usługi w internecie musieli zapewnić klientom dostęp do nowoczesnych procesorów płatniczych, które umożliwiają szybkie doładowanie konta. Dostęp do kilku metod płatności sprawia, że gracze często mają problem z dokonaniem wyboru. Warto więc poznać wady oraz zalety poszczególnych systemów płatniczych.

 

Tradycyjnym sposobem transferu gotówki jest przelew bankowy. Aby usprawnić przebieg całego procesu, bukmacherzy chętnie nawiązują współpracę z firmami obsługującymi przelewy błyskawiczne (DotPay, PayU). Takie rozwiązanie zapewnia bardzo szybką wpłatę, która jest realizowana w kilka minut. Co istotne, legalni bukmacherzy są zobowiązani do wypłaty pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe gracza, co ma ułatwić organom władzy kontrolę nad przepływem gotówki.

Zdecydowanie najbardziej popularnym procesorem płatniczym w świecie zakładów bukmacherskich jest Skrill. Brytyjskie przedsiębiorstwo obsługuje obecnie dwa procesory płatnicze, którymi są Skrill oraz NETeller. Obydwie platformy umożliwiają błyskawiczne wpłaty oraz wypłaty pieniędzy, dzięki czemu obstawianie meczów staje się niezwykle proste. Jednakże nowelizacja ustawy hazardowej sprawiła, że brytyjska firma została zobligowana do blokowania transferów gotówki w sytuacji, gdy gracz chciałby skorzystać z usług bukmachera nieposiadającego licencji w Polsce. Wadą Skrilla może być uciążliwy proces weryfikacji konta, a niezaprzeczalną zaletą procesora jest szybkie realizowanie transferów pieniędzy.

Alternatywnym sposobem jest skorzystanie z karty płatniczej. Każda karta posiada unikalny numer, a także dodatkowe zabezpieczenie w postaci kodu CVV lub CVC. Zdecydowanie największe znaczenie przy korzystaniu z karty ma możliwość przypisania jej do danego konta. Dzięki temu gracz może dokonać wpłaty w każdej chwili, a środki zostaną w kilkanaście sekund przetransferowane na konto. Jest to nieocenione rozwiązanie w sytuacji, gdy gracz chce zagrać wybrany typ bukmacherski, ale nie ma w danej chwili dostępu do procesora płatniczego. Problem pojawia się jednak w kwestii wypłaty, ponieważ oficjalnie nie można zrealizować wypłaty środków na kartę płatniczą. Jedynym dostępnym sposobem transferu gotówki jest przekazanie kwoty, której wysokość nie przekracza wysokości wpłaconego depozytu. Karta płatnicza jest dobrą metodą wpłaty pieniędzy, ale nie można jej postrzegać jako uniwersalnego sposobu przesyłania gotówki.